menu close menu

Moskitiery

Moskitiery

Jak wskazuje nazwa, moskitiera to bariera chroniąca przed drobnymi i uciążliwymi owadami, która zabezpiecza okna, zapobiegając dostawaniu się owadów do wnętrza budynków. Można je montować na wszystkich typach okien, a nawet integrować z roletami, dlatego sprawdzą się na każdym budynku.

Pomagamy dobrać najlepszy rodzaj moskitier który będzie najlepiej pasował do wybranych osłon okiennych. Nowoczesne moskitiery nie ograniczają również widoczności okna. Siatka moskitiery wykonana jest z niemal przezroczystych włókien szklanych powlekanych PCV, które łączone są w taki sposób, że połączenia nie ograniczają przejrzystości. Włókna szklane, użyte w produkcji współczesnych moskitier są niezwykle wytrzymałe i po montażu nie wymagają dodatkowych zabiegów. Obudowane są aluminiowymi profilami, które mogą być barwione na wiele dostępnych kolorów. Proponujemy montaż następujących typów osłon chroniących przed owadami:

Moskitiery ramkowe
Montowane są głównie do futryny okiennej przy pomocy łatwych w obsłudze uchwytów, które umożliwiają szybki montaż i demontaż moskitiery. Po zewnętrznej stronie ramka moskitiery zaopatrzona jest w kołnierz, który utrudnia dostęp owadów. Zazwyczaj montuje się je na początku wiosny i chronią wnętrza aż do późnej jesieni. Na czas zimy, taką moskitierę się łatwo demontuje, czyści i przechowuje do następnego sezonu. Bardzo dużą zaletą jej nieskomplikowanej konstrukcji jest możliwość montażu i przycięcia do dowolnego kształtu okna, nawet będącego w kształcie okręgu.

Moskitiery otwierane
Stosowana są do okien i drzwi balkonowych, a montowana za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwi. Posiadają uchwyt służący do otwierania, magnesy zamykające moskitierę, oraz uszczelkę szczotkową, która dodatkowo zabezpiecza wnętrze przed owadami. Jest domykana automatycznie przez samozamykacze. Można do niej użyć także futrynę z profilu aluminiowego pozwoli to usztywnić ramę drzwiową.

Moskitiery rolowane
Moskitiera rolowana występuje w wersji poziomej oraz pionowej i może być używan do okien i do drzwi balkonowych. Używana jest podobnie jak roleta i wraz z zestawem sprężyn który pozwala na jej zwijanie, tworzy szczelny układ zatrzymujący insekty i pył z zewnątrz. Do okien stosuje się najczęściej moskitiery pionowe. Po rozwinięciu, siatka moskitiery mocowana jest do haków lub zaczepów znajdujących się w prowadnicy. Zaopatrzona jest także w spowalniacz, który zabezpiecza przed uszkodzeniami wywołanymi szybkim zwinięciem moskitiery.

Moskitiery rolowane poziome montuje się na oknach balkonowych i tarasowych. Montowane są przy pomocy taśmy magnetycznej, co pozwala na szybkie i bezproblemowe zwijanie moskitier. Można ją również zintegrować z większością rolet zewnętrznych.

Moskitiery przesuwne
Moskitiery przesuwne najczęściej montowane są w dużych przeszklonych wnękach, zabezpieczając balkony, tarasy, witryny sklepowe oraz ogrody zimowe. Skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicach. Dostępność wielu typów moskitiery przesuwnej, a także możliwość wybour prowadnic w zależności od wysokości progu pozwoli na najbardziej efektywne dostosowanie moskitiery do chronionej powierzchni. Moskitiery dostosowane są do wszystkich typów okien i drzwi. Konstrukcja skrzydła nie ogranicza widoczności w świetle okna (brak poprzeczki dzielącej skrzydło moskitiery).

Moskitiery plisowane typu zig – zag
Są to największe moskitiery z dostępnych i nie ograniczają możliwości zamykania chronionych okien. Maksymalne wymiary jednego chronionego okna to 3 metry na 2,6 metra. Można je zatrzymywać w dowolnych pozycjach. Siatka w kolorze czarnym nie wpływa na zmniejszenie prześwitu okna i jest wytrzymała. Niska prowadnica dolna nie tworzy wysokiego progu, dzięki czemu instaluje się ją w drzwiach balkonowych. Możliwe kolory konstrukcji to biały oraz brązowy.

Facebook