menu close menu

Rolety dzień - noc

Rolety dzień – noc

Bardzo popularne rozwiązanie zasłon okiennych, wykorzystujące najnowsze technologie i nowoczesne materiały. Rolety dzień noc to funkcjonalne przesłony okienne, pozwalające samodzielnie regulować natężenie światła słonecznego we wnętrzach. Ten typ rolety zastępuje jednocześnie firanę i tradycyjną zasłonę materiałową, dlatego że używa się w niej naprzemiennego układu przezroczystej tkaniny i kryjącego materiału. Wyróżniają się precyzyjnie regulowanym poziomem dostępu światła słonecznego do pomieszczenia, co pozwala decydować o jasności wnętrza zgodnie z własnym zapotrzebowaniem. Szeroki wybór tkanin pozwala na dobranie przysłony do wnętrz nowoczesnych jak i do klasycznych. Rolety Dzień-Noc dostępne są w wielu różnych wariantach:

Wariant mini
Łatwy w montażu i uniwersalny przykład rolety dzień – noc. Jest to roleta wolnowisząca przeznaczona do montażu bezpośrednio na skrzydło okna, bez dodatkowej obudowy. Montaż odbywa się za pomocą wkrętów lub wieszaków. Opcjonalnie można w niej dodatkowo zainstalować żyłki boczne, które prowadzą tkaninę wzdłuż linii okna – dotyczy okien uchylnych oraz drzwi balkonów i tarasów. Mechanizmy dostępne są w popularnych kolorach, w tym drewnopodobnym.

Wariant z bocznymi prowadnicami
Niezwykle praktyczne i popularne rolety, chętnie wybierane przez klientów. Istnieją dwa warianty systemu: wersja przestrzenna, w której prowadnice nie nachodzą na światło szyby oraz płaska, wykonana z aluminium i przykręcana do listew przy szybie lub zawieszana za pomocą wieszaków. Konstrukcja kasety i prowadnicy powoduje, że prześwity boczna są niewidoczne. Dzięki temu roleta wygląda estetycznie, dopasowując się do ramy okiennej.

Wariant wolnowiszący
Pozwala na montaż rolety do ściany lub sufitu nad całe okna. Montuje się je w kasecie dostępnej w kolorze białym, beżowym, czarnym lub szarym lub na profilu nośnym, zawierającym wałek z tkaniną wyprowadzony na zewnątrz. W odróżnieniu od wcześniej wymienionych wersji, nie są montowane w nim z prowadnice ani żyłki boczne. Istnieje możliwość wykonania rolet ze sterowaniem elektrycznym, na pilota lub w formie przycisku zamontowanego na ścianie.

Facebook