menu close menu

rolety materialowe

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe należą do grupy najbardziej popularnych popularny systemów zasłony okiennej. Ich estetyka i funkcjonalność pozwoli dopasować je do każdego pomieszczenia i dowolnego wystroju wnętrz. Zastosowane w nich mechanizmy pozwalają na płynną regulację dopływu oświetlenia z zewnątrz. Materiały z których wykonane są te rolety charakteryzują się dużą różnorodnością. Od transparentnych poprzez pół-przepuszczające światło do całkowicie zaciemniających, a wszystkie dostępne są wśród tkanin gładkich i deseniowych. Rolety materiałowe które możemy montować do okien:

Model Mini
To roleta bezkasetowa oraz pozbawiona bocznych prowadnic, którą montuje się bezpośrednio na skrzydło okienne. Typowo instalowana do okna jest za pomocą wkrętów, dwustronnej taśmy klejącej, albo pomocą spacjalistycznych plastikowych wieszaków bezinwazyjnych, przeznaczonych do montażu rolet. Dla okien uchylnych i balkonów można ją wyposażyć w żyłki prowadzące tkaninę wzdłuż linii okna. Można w niej również zamontować magnesy, służące do podtrzymywania w pozycji opuszczonej. Mechanizm tej rolety może być wykonany w kolorach białym, brązowym oraz drewnopodobnym.

Model w kasecie z bocznymi prowadnicami
Roleta w kasecie i prowadnicach to najpopularniejsza ze wszystkich rolet dostępnych na rynku. Występuje w wersjach przestrzennej oraz płaskiej. Montuje się ją bezpośrednio do listew przyszybowych lub zawiesza specjalistycznymi wieszakami. Prześwity boczne minimalizowane są przez użycie kaset i prowadnic, co pozwala dopasować ją do ramy okna i polepsza estetykę jej wyglądu. Możliwe do zastosowania kolory są te same jak w pozostałych systemach tej rolety.

Model na okna dachowe
Montowana jest w obudowie – kasecie i posiada aluminiowe prowadnice boczne dostosowane do standaryzowanych okien dachowych wszystkich renomowanych producentów. Każde nowe okno dachowe można bezproblemowo wyposażyć w ten model. Można ją utrzymywać w dowolnej pozycji, dzięki zastosowaniu mechanizmu hamującego. Gama kolorystyczna do wyboru jest duża i kasety mogą być w kolorach m.in. srebrnym, brązowym, białym i naturalnych odcieniach sosny. Dla okien dachowych zaleca się także ciekawą opcję tkanin ze srebrzystym podbiciem, które odbija promienie słoneczne i zaciemnia pomieszczenie, chroniąc także przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczenia w upalne dni.

Rolety wolnowiszące
Montuje się je do ściany lub sufitu nad całe okna. Dostępna w kasecie lub na profilu nośnym z odkrytym wałkiem z tkaniną. Nie występuje w wersji z prowadnicami ani żyłkami bocznymi. Wielkość wałka nawojowego zależy od gabarytów rolety oraz od grubości zastosowanej tkaniny. Można w nich zastosować sterowanie elektryczne.

Facebook