menu close menu

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie

Są to zasłony albo firany podnoszone przy pomocy łańcuszka połączonego ze sterującym mechanizmem. Ich prostota konstrukcji sprawia, że są doskonałą formą dekoracji okien w każdym rodzaju wnętrza, bez względu na styl. Dzielimy je na 4 modele. W każdym z modeli można zastosować górny mankiet o długości kilku centymetrów, który jest pasem tkaniny zdobiącym roletę rzymską. Pełni on także funkcję zakrywania mechanizmu dla przezroczystych tkanin.

Model 1
Roleta z przezroczystymi taśmami wertykalnymi. Odległość taśm od boku rolety wynosi 8 cm. Pozostałe taśmy rozmieszczone są symetrycznie w odległości od 25 cm do 40 cm pomiędzy nimi. Nie posiada ona fiszbin. Zalecana jest dla tkanin delikatnych, takich jak woale i organzy. Po złożeniu, pakiet zajmuje około 5 % wysokości rolety plus 5 cm.

Model 2
Roleta z fiszbinami poziomymi o przekroju elipsy, umieszczonymi w przezroczystej taśmie znajdującej się z tyłu rolety. Odległości pomiędzy fiszbinami wynoszą od 25 cm do 33 cm i są równe sobie oraz zależne od wysokości rolety. Ten typ rolet jest zalecany dla dowolnych rodzajów tkanin i jest najbardziej popularny wśród klientów. Po złożeniu, pakiet jest nieco większy niż model 1 rolety.

Model 3
Roleta z okrągłymi fiszbinami o średnicy 4 mm, ukrytymi z tyłu rolety. Odległości pomiędzy są takie same jak w modelu 2. Model 3 jest również zalecany dla wszystkich tkanin, za wyjątkiem tkanin z nadrukowanym regularnym wzorem, na przykład powtarzającymi się elementami geometrycznymi. Zaszewki zajmują kawałek tkaniny i wzór staje się nieregularny.

Facebook