menu close menu

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne są stosowane jako metoda zabezpieczenia wnętrza przed włamaniem, ponieważ są wytrzymałe i odporne na uderzenia. Dodatkowo, ceni się je także za ochronę wnętrza przed nagrzewaniem oraz nasłonecznieniem w lecie. Montowane przez nas rolety zewnętrzne wykonane są z najlepszych materiałów, które stanowią doskonałą izolację przed hałasem z zewnątrz i poprzez ochronę termiczną, powodują znaczne oszczędności w zużyciu energii cieplnej, zatrzymując ciepło które normalnie ucieka przez okna budynku. Dodatkowo zabezpieczają otwory okienne i elewację budynków przed uszkodzeniami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: przed gradem, deszczem, śniegiem, silnym wiatrem. Ponadto, dzięki dostępnej szerokiej gamie kolorystycznej i wielu modelach, rolety zewnętrzne dopasują się do każdej elewacji – zarówno starszych i tradycyjnych budynków, jak i nowoczesnego budownictwa.

Są one także idealnym rozwiązaniem dla coraz popularniejszych systemów inteligentnego domu. Można w nich stosować automatyczne czujniki zmierzchu, wiatru, czuwania, stopery czasowe i połączyć z całym komputerem sterującym domem. Pozwala to na zaprogramowanie rolety, tak aby podnosiły się i opuszczały automatycznie, w zależności od wskazań czujników i preferencji właścicieli budynku.

Elektryczne napędy i automatyka sterowania podnoszą komfort użytkowania przesłon, zwłaszcza w przypadku dużych budynków, rolet montowanych w trudno dostępnych miejscach lub przesłon montowanych na duże okna. Możemy je także zintegrować z moskitierami oraz wykonać w formie rolet elewacyjnych oraz podtynkowych.

Rolety elewacyjne ze skrzynką owal
Rolety elewacyjne – skrzynka owal – montowane są do wnęce okiennej lub drzwiowej budynku, na jego elewacjo. Zaletą rolety elewacyjnej jest możliwość jej montażu do istniejących, wykończonych budynków, w których nie przewidziano miejsc na obudowy zewnetrznych osłon okiennych. Skrzynka rolety elewacyjnej owal wykonana jest z aluminium ekstrudowanego i dostępna w wielu kolorach, co pozwoli na dopasowanie jej wyglądu do barwy elewacji. Wraz z tą roletą istnieje możliwość zastosowania moskitiery która ochroni wnętrze przed dostępem owadów oraz pyłków z zewnątrz.


Rolety elewacyjne ze ściętą skrzynką pod kątem 45 stopni
Rolety elewacyjne montowane są do elewacji budynku, we wnęce okiennej lub drzwiowej. Podobnie jak w przypadku rolet owal, można je montować do każdego wykończonego już budynku. Można dowolnie dostosować jej kolor, a nawet zastosować okleinę o wyglądzie drewna, która będzie pasowała również do elewacji krytych drewnem.

Roleta zewnętrzna podtynkowa – solido
Rolety zewnętrzne podtynkowe są bardzo dogodnym rozwiązaniem i nieskomplikowanym w instalacji. Przeznaczone są głównie do nowo budowanych budynków, mogą być jednak stosowane także do obiektów już istniejących. Swoją nazwę ta roleta bierze od skrzynki montowanej w zewnętrznych ścianach budynku, w której chowany jest kompletny system rolety. Dzięki temu jest ona niewidoczna od zewnątrz. Montaż rolety nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi, a jedynie wykonania wcześniej wnęki nad oknem, w której umieszczona będzie skrzynka i w nowym budownictwie zazwyczaj takie skrzynki się montuje. System jest wyposażony w klapę przeznaczoną dla serwisantów rolety, która pozwala dostać się mechanizmu także z zewnątrz. Dodatkowo w rolecie podtynkowej można zintegrować moskitierę.

Facebook