menu close menu

żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane

To nastrojowe i przytulnie wyglądające zasłony okienne, sprawdzające się we wnętrzach stylowych i klasycznych. Oferowane przez nas żaluzje drewniane wykonane są z egzotycznego azjatyckiego drewna najwyższego gatunku, używanego na całym świecie do produkcji żaluzji. Dodatkowo, oferujemy także żaluzje bambusowe. Dostępne są w wersjach 25 mm i 50 mm.

25 mm
Montowane są zazwyczaj bezpośrednio na szybie okna lub do ściany, sufitu nad całe okno. Te żaluzje mogą posiadać boczne linki stalowe, utrzymujące je przy skrzydle. Te linki stosuje się w montażu dla okien uchylnych. Jej sterowanie odbywa się za pomocą drewnianego pokrętła oraz linki. Drewniana maskownica przysłania mechanizm na górze instalacju.

Warto pamiętać, że ten system po złożeniu żaluzji zajmuje sporo miejsca – dla lameli o szerokości 25 mm pakiet może on wynosić łącznie nawet około 20 cm, więc używa się go w wyselekcjonowanych oknach, tam gdzie pozwala na to przestrzeń.50 mm
Drewniane żaluzje o tej szerokości montowane są zazwyczaj nad całą wnęką okienną lub przytwierdzane bezpośrednio do sufitu. Mogą one posiadać drabinkę sznurkową lub drabinkę taśmową, stanowiącą dodatkową dekorację oraz stabilizującą całą konstrukcję. Standardowo żaluzje sterowane są za pomocą sznurków kontrolujących kąt nachylenia i podnoszenie żaluzji. Mogą występować także w kilku innych wersjach sterowania. Podobnie jak w przypadku wersji 25 mm, po złożeniu mogą zajmować więcej miejsca, niż lżejsze żaluzje aluminiowe.

Facebook