menu close menu

Żaluzje

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje to najskuteczniejsze zabezpieczenie okien przed słońcem. Zasłonięcie żaluzji pozwala latem obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 7°C, natomiast zimą podwyższyć o 2°C. Jednocześnie utrzymanie żaluzji w czystości jest nieskomplikowana i wymagają one jedynie odkurzania ściereczką. Dodatkowo, w bardziej zaawansowanych systemach żaluzji można zamontować sterowanie elektroniczne. Firma Vitre montuje żaluzje na Śląsku, w Katowicach i innych miastach.

Żaluzje poziome 16 mm, 25 mm i 50 mm
Stosowane typowo do zakrywania niewielkich powierzchni okiennych. Instaluje się je na oknach na ścianie lub z mocowaniem do sufitu. Sterowanie zasłonięciem okna odbywa się za pomocą plastikowego pokrętła oraz linki do podciągania. Dodatkowo można nimi także sterować poprzez łańcuszek stalowy lub większych żaluzjach, odsłaniać je za pomocą – korby albo silnika elektrycznego. Nie ma ograniczeń w wyborze kolorów i znakomicie pasują do ścian i wnętrz w dowolnych barwach. Są dostępne także w brązowych kolorach imitujących drewno lub z perforacją. Są łatwo i stabilnie sterowane przez prowadnice żyłkowe, umieszczone po bokach, w żaluzjach przeznaczonych dla okien uchylnych i dla balkonów. Lamele o szerokości 25mm pozwolą uzyskać dobry efekt zaciemnienia wnętrza przez zastosowaniu taśmy o niewidocznych otworach w ramach instalacji typu Light Less.

Największy wariant żaluzji poziomych to 50 m. Służą one do przysłaniania największych powierzchni, takich jak przeszklone drzwi oraz duże okna. Montowane są do ściany lub sufitów. Podobnie jak w przypadku mniejszych wersji, dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych.

Żaluzje poziome Venus 16 i 25 mm

System żaluzji charakteryzujący się płaską konstrukcją górnej rynny, pozwalającej na łatwe otwieranie okien. System mocowania jest ukryty wewnątrz obudowy, co zabezpiecza go przed uszkodzeniami. Podobnie jak w przypadku innych żaluzji, steruje się je przy pomocy łańcuszka. W żaluzjach tego typu montowany jest także hamulec oraz boczne linki napinające, których zadaniem jest utrzymywanie lameli w miejscu dla uchylnych okien oraz balkonów. Dla 25 mm żaluzji tego typu, dostępny jest także system Light Less. Aluminiowa rynna górna pozwala na montaż żaluzji w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Żaluzje poziome Venus Standard 16 i 25 mm
Ten system zasłon okiennych różni się się płaską konstrukcją górnej rynny, który ułatwia otwieranie okna. Posiada system mocowania zabudowany w obudowę, dzięki czemu jest łatwy w konserwacji i odporny na czynniki zewnętrzne. Od podstawowego systemu Venus różni się sposobem zamykania żaluzji, ponieważ zawiera tradycyjny mechanizm składający się z linki i elementu sterującego.

Skontaktuj się i zamów już teraz żaluzje Śląsk z bezpłatnym projektem i pomiarami. Obsługujemy Katowice, Chorzów, Tychy i inne miasta.

Facebook